oz_berizka@ukr.net

+380 673 127 178

  Про нас

  ОЗДОРОВЧИЙ ЗАКЛАД «БЕРІЗКА» ТЯЧІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

  Для здійснення мети щодо забезпечення соціального захисту дітей, через створення сприятливих умов для їх оздоровлення та змістовного відпочинку,було створено дитячий оздоровчий заклад «Берізка» в мальовничому селі Вонігово,Тячівського району, Закарпатської області. Ця ідея була започаткована депутатами Тячівської районної ради.

  Оздоровчий заклад «Берізка» Тячівської районної ради у грудні святкуватиме 9-річчя з дня заснування. Головний корпус розміщений в графському будинку, якому близько 300років. Кожного куточка тут торкнулося оновлення з поєднанням сучасності та старовини,всюди проведено ремонти .

  Відпочинок та оздоровлення дітей проводиться протягом цілого року. Літній період – для педагогічного колективу закладу не складає особливих проблем, адже досвідчені педагоги,яких налічується 15 чоловік - молоді наставники, які вміють організувати дозвілля. Але труднощів не виникає коли триває навчання. Завдяки плідній співпраці з директором Вонігівської ЗОШ І-ІІІ ст. Р.Й. Раком, вдається так спланувати роботу, що учні жодного разу не пропускають навчання. Побоювання батьків, мовляв, дитина, більше байдикуватиме – не мають підґрунтя.

  Тривалість оздоровчого періоду – 21 день. Протягом року є 14 змін. За одну зміну заклад приймає до 70дітей. Діти, в основному, з багатодітних ,малозабезпечених родин, діти – сироти, інваліди та інші. З дня існування закладу оздоровилось та відпочило близько 4000 дітей. Це в основному вихованці шкіл Тячівщини.

  Велика простора їдальня з приємними запахами смачної їжі радісно зустрічає зголоднілих дітей. Меню п’ятиразового харчування включає в себе великий вибір страв не тільки української кухні, а й національної закарпатської. Обов'язковим є вітамінізація у вигляді свіжих овочів та фруктів.

  Для ознайомлення дітей з історією нашого краю на території закладу є невеличкий етнографічний музей, де зібрані експонати старожитностей.

  «Живий» куточок вабить дітлахів привабливими екзотичними павлінами, різними видами фазанів та парочкою китайських курей. А біля ландшафтного куточка з міні-фонтанами дуже затишно відпочити слухаючи приємну музику маленького водоспаду.

  Медичний персонал тримає на великому контролі стан здоров'я дітей.

  Постійна увага з боку вихователів, контроль за поведінкою дітей, за їх самопочуттям і настроєм – основа роботи педагогів. Психологічну допомогу можуть отримати в кваліфікованого психолога.

  Проживання в просторому корпусі, п’ятиразове харчування, насичена програма відпочинку, кваліфікована робота вихователів, які завжди готові прийти на допомогу у вирішенні будь – якого питання, - все це є в «Берізці», яка стала улюбленою фортецею відпочинку школяриків.

  Річка Теребля знаходиться майже поряд, тож водні процедури, коли заскалює термометр від спеки, - гарантовано,а в більш прохолодну погоду відвідують аквапарк у м. Тячів. Крім купання, на дітей чекають екскурсії на новенькому автобусі в різні куточки Закарпаття та по Тячівщині. Це Мукачівський та Хустський замки, оленяча та страусина ферми, нарцисове поле, в обов’язковому порядку відвідуються духовні місця, тобто жіночі та чоловічі монастирі, краєзнавчий музей в с. Грушево. В зимній період діти полюбляють кататися на ковзанах на районному катку. Заняття в гуртках за інтересами, можливості для самореалізації в різноманітних табірних заходах.

  Вихователями оздоровчого закладу розроблено плани роботи на всі періоди відпочинку дітей, котрі включають в себе як святкування державних та релігійних свят, іменин, так і проведення різних конкурсів, екскурсій.

  Мають педагоги і сценарії для розважальних конкурсів, які проводяться з дітьми: «Берізка, шукає таланти», «Караоке в Берізці»», «Розсміши вихователя», «Острів скарбів» «Найкраща зачіска» та інші.

  Часто навідуються сюди держінспектори ДАІ та працівники міліції Тячівського РВ УМВС, котрі разом з вихователями проводять виховні години з правил дорожнього руху,та різні бесіди про скоєння правопорушень неповнолітніми та наслідки. Запам'ятаються дітлахам і такі виховні години, як «Шкідливість куріння та алкоголю», «Бережливе ставлення до природи», «Скажемо наркотикам – ні!» та інші.

  Хореограф розучує з дітьми народні та сучасні танці, а музичний керівник – пісні. Численні виставки в приміщенні закладу – то творчі результати конкурсів: малюнків, виготовлення фігур з паперу, пластиліну та вишитих картин хрестиком і бісером, бісероплетіння та інші.

  Щовечора всіх дітлахів поєднує сучасна дискотека,де звучить сучасна музика.

  Після трьох днів перебування в таборі обов’язково проводиться анонімне анкетування «Перші враження про заклад», а також в кінці зміни «Загальне враження про заклад». Чимало цікавого та веселого можна вичитати у творах на тему: «Якби я був начальником закладу».

  Серед традицій закладу і проведення в передостанній день гала – концерту,а в останній - день самоврядування

  Багато, залежить від колективу вихователів. Це мають бути люди з чуйною душею, з почуттям гумору. До прикладу, інструктор з фізкультури часто проводить різні спортивні змагання, це й футбольний турнір між відпочиваючими в оздоровчому закладі «Берізка» та вихованцями Вонігівської ЗОШ І-ІІІ ст., з передаванням кубку переможця й різні види естафет між дівчатами та хлопцями, між хлопцями – «Козацькі забави», між дівчатами – «Нумо, дівчата!». Проводяться малі олімпійські ігри. Після закінчення кожного із всіх конкурсів дітей обов’язково нагороджують призами та грамотами.

  У таборі повністю обладнані волейбольний,баскетбольний та міні-футбольний майданчики, в приміщенні спального корпусу розміщений тенісний ,тренажерний та хореографічний зали.

  Закарпатське повітря та природа,робота всього колективу закладу сприяють до повноцінного оздоровлення та відпочинку дітей. Отже після якісного відпочинку діти з сльозами на очах прощаються з новими друзями та вихователями, з нетерпіння чекаючи на наступну зустріч через рік.
To Top ^